74/ 869-84-28,    74/ 869-84-29

Dobre miejsce żeńskiej drużyny hokeistek z Lewina Kłodzkiego

 

W dniach 04-06 listopada br. ULKS ,, Bursztyn’’ z Lewina Kłodzkiego został zaproszony na Festyn Hokeja na Trawie do Gąsawy – małej stolicy hokeja . Dzięki przychylności Wójta Gminy – Pani Joanny Klimek – Szymanowicz , nasza drużyna mogła wziąć udział w zawodach ,  jako  jedna z 15 drużyn z Polski. Drużyna w składzie : Augustyńska Dagmara, Bogacka Katarzyna ,  Bujak Weronika, Łazarow Aleksandra, Łazarow Paulina, Pijar Aleksandra, Spendowska Julia, Wierzbowska Martyna , uplasowała się tuż poza podium i zajęła dobre IV miejsce. Warto dodać, że  drużyna z Gąsawy to aktualny Mistrz Polski, a przegrać z mistrzami  to zaszczyt.

Oprócz spotkań na pięknej hali sportowej  mieliśmy możliwość zwiedzić Muzeum Archeologiczne  w Biskupinie oraz Kalwarii Pakoskiej zwanej  Kujawską Jerozolimą. Pobyt i wyżywienie w Gąsawie zapewnił nam Klub gospodarzy, któremu bardzo serdecznie dziękujemy.

Drużynę zaprosiliśmy z rewizytą na Turniej Hokeja na Trawie, który odbędzie się   w Lewinie Kłodzkim już 10 grudnia . Na ten Turniej zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą dyscyplina sportu. Wezmą w nim udział cztery drużyny z Gąsawy, dwie drużyny z Łoziny , dwie  z Klubu  Polonia Wrocław i my jako gospodarze wystawimy dwie drużyny młodzików i jedną drużynę starszych dziewcząt. 

 

Prezes ULKS ,,Bursztyn’’

Jerzy Wiśniewski