74/ 869-84-28,    74/ 869-84-29

Szanowni Państwo!


Witamy na nowej stronie internetowej gminy Lewin Kłodzki. Znajdą tu Państwo wiele ciekawych informacji o gminie, jej historii, atrakcjach i zabytkach. Mamy nadzieję, że wirtualny spacer zachęci Państwa do odwiedzenia naszej gminy i aktywnego spędzenia tutaj wolnego czasu. Chętnie powitamy turystów, inwestorów jak i tych, którzy chcieliby się u nas osiedlić.


 

Gmina Lewin Kłodzki położona w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych, wśród Wzgórz Lewińskich obfituje w piękne panoramy, ciekawą roślinność i czyste powietrze. Każdy turysta i gość znajdzie tutaj coś dla siebie. To doskonałe miejsce dla miłośników turystyki sportowo – rekreacyjnej (biegi, nordic walking, jazda na rolkach), wypoczynku w siodle, jazdy na rowerze i pieszych eskapad.

W oparciu o potencjał gminy została sformułowana jej misja strategiczna:
Kurort powietrzny w sercu średniowiecznego państewka homolskiego, leżący na skrzyżowaniu szlaków i kultur, z kompletnym, dawnym miasteczkiem, malowniczymi wsiami, ruinami zamku, pałacem, zorientowany na dziedzictwo kulturowe, rekreację i alternatywną turystykę – zarówno w lokalnej produkcji, jak i sposobie życia mieszkańców i ofercie dla gości z zewnątrz.

 

Warto zobaczyć: zabytkowy wiadukt kolejowy Dolnego Śląska, ruiny zamku Homole, zabytkowy kościół w Lewinie Kłodzkim, Ogród Japoński w Jarkowie, Świątynię Buddyjską w Darnkowie, kalwarię w Lasku Miejskim i wiele uroczych zakątków Lewińskich Wzgórz.

Sąsiedztwo tras narciarskich w Zieleńcu i Olešnice w Orlických horach, znanych uzdrowisk Kudowy-Zdrój, Dusznik-Zdrój, Polanicy-Zdrój, wspaniałych labiryntów skalnych w Szczelińcu Wielkim i Adrspachu czynią naszą gminę atrakcyjną przez cały rok.

 

Turyści znajdą tutaj ciszę, malownicze krajobrazy z niewielkimi wioskami rozproszonymi pomiędzy kolorowo ukwieconymi łąkami, lasami i dolinami przyjemnie szemrzących potoków. Rozpościerają się stąd przepiękne widoki na Ziemię Kłodzką.

Serdecznie zapraszamy!